DOZ Maraton Łódzki z PZU 2015

Zaplanowana została nowa, bardzo szybka trasa dla DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. Szczegóły zaprezentowano 28 stycznia, w warszawskim Centrum Szkoleniowym ADGAR. Już 19 kwietnia w Łodzi wraz z tysiącami amatorów wystartują najszybsze polskie maratonki, które będą walczyć o tytuł Mistrzyni Polski. Maraton Łódzki, zyskał również nowego sponsora tytularnego - firmę PZU, logo oraz nazwę.

Trasa jest szybka, płaska i atrakcyjna i z pewnością sprzyja biciu rekordów. Udało się nam zachować łódzki klimat prowadząc biegaczy najciekawszymi ulicami Łodzi - mówi Michał Drelich, Dyrektor DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. – Jesteśmy przekonani, że trasa spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających biegaczy – mówi Drelich. 

Na stracie zobaczymy m.in. Yareda Shegumo oraz plejadę polskich zawodniczek, bo impreza będzie miała rangę Mistrzostw kraju kobiet. 19 kwietnia nie pobiegnie na pewno Karolina Jarzyńska Nasza najszybsza obecnie maratonka spodziewa się dziecka i wychodzi za mąż! Gratulujemy! W ostatniej chwili wycofała się z ze startu w maratonie z Osace - teraz wiadomo dlaczego :)

Jestem bardzo szczęśliwa. To jest największa radość jaka kiedykolwiek przeżyłam. Te wszystkie emocje sportowe, które do tej pory doświadczyłam na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich mają się ni jak do momentu w którym teraz jestem – powiedziała dziś na konferencji prasowej zapowiadającej łódzką imprezę Karolina Jarzyńska 

Karolina Jarzyńska zapowiedziała, że nie zamierza rezygnować z uprawiania sportu. Co więcej chce w przyszłym roku powalczyć o przepustkę na Olimpiadę w Rio.
 
Maraton Łódzki pozyskał również nowego sponsora tytularnego – firmę PZU.

Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do DOZ i zostać drugim partnerem tytularnym Maratonu Łódzkiego. PZU od dawna stawia na zdrowie, a bieganie to obecnie najpopularniejsza forma aktywnego stylu życia. Cieszę się również, że kolejny raz w Łodzi wystartuje Yared Shegumo, aktualny wicemistrz Europy i ubiegłoroczny zwycięzca łódzkiego maratonu, który jest wspierany przez PZU – mówi Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU. 

Marka DOZ, skupiająca zarówno sieć Aptek DOZ, jak i największy w Polsce portal o zdrowiu www.doz.pl, patronuje łódzkiemu maratonowi od samego początku. Przez ostatnie 5 lat udało nam się zbudować międzynarodową imprezę sportową na wysokim poziomie mówi Sławomir Narel, Wiceprezes zarządu DOZ S.A. - Bieganie, jako najprostsza i dostępna dla każdego forma ruchu, wpisuje się w misję marki Dbam o Zdrowie, która poprzez edukację, inspirowanie i motywowanie zachęca pacjentów do zmiany przyzwyczajeń na zdrowsze - podkreśla Sławomir Narel.  

Sponsorami tytularnymi łódzkiego maratonu są DOZ.pl oraz PZU. Sponsorem biegu na 10 km jest firma ALE, producent odżywek i suplementów diety dla sportowców. Do grona sponsorów imprezy dołączyły również inne uznane marki jak: Bakalland, Omegamed oraz Polpharma.

Nie zostały jeszcze podane nazwiska elity ale ma być imponująca. Sprzyjać ma temu zarówno rekordowa pula nagród dla elity (125 tys. dolarów) jak i trasa biegu.
Możemy spodziewać się też tego że impreza będzie miała transmisję na żywo w jednej z telewizji - nazwy jeszcze nie podano :( 

DOZ Maraton Łódzki z PZU odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2015 r.1 komentarze :

Hej!
Zapraszam do obejrzenia filmiku z DOZ Maratonu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=2vRCfiBRQ2I

Premium Blogspot Templates
Copyright © 2012 BiegnijZwierzu.pl Blog Grzegorza Zwierzchonia