Marka ALE dołącza do programu WOŚP „Policz się z cukrzycą”

Program „Policz się z cukrzycą”, realizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pozyskał nowego partnera. Jest nim polski producent odżywek i suplementów diety ALE – Active Life Energy. Programem objęto żele energetyczne ALE Gel i ALE Thunder Gel oraz napoje węglowodanowe ALE Race.

-  Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do programu „Policz się z cukrzycą”. Od momentu pojawienia się ALE na rynku, na opakowaniach żeli i ALE Race podawaliśmy informację o wymiennikach węglowodanowych. To ważne dla diabetyków, ponieważ w ten sposób mogą oni uwzględnić ilość węglowodanów, ustalając dawkę insuliny niezbędną do kontroli glikemii podczas wysiłku fizycznego – mówi dr Jakub Czaja, R&D Manager marki ALE.

Już niedługo na opakowaniach żeli ALE i napoju ALE Race pojawi się logo „Policz się z cukrzycą”. Producent postanowił wzmocnić swoje partnerstwo z WOŚP podczas najbliższego Finału Orkiestry Jurka Owsiaka. ALE zostało bowiem partnerem Biegu „Policz się z cukrzycą” w Warszawie.

- Bieg „Policz się z cukrzycą” to fantastyczna inicjatywa, która promuje program WOŚP oraz aktywność fizyczną samą w sobie, a przede wszystkim pozwala zebrać środki na zakup pomp insulinowych. Dołączając do akcji „Policz się z cukrzycą” nie wyobrażaliśmy sobie biegu bez udziału ALE – mówi Zuzanna Wesołowska, Specjalista ds. Public Relations marki ALE.

Co ważne, osoby cierpiące na cukrzycę mogą korzystać ze wszystkich produktów z oferty ALE. Substancje aktywne zawarte w odżywkach i suplementach ALE wspierają organizm diabetyków, usprawniając przebieg procesów energetycznych oraz funkcjonowanie układów - krwionośnego i nerwowego. Żele energetyczne i napój ALE Race doskonale sprawdzają się m.in. w sytuacjach zagrożenia hipoglikemią. Szczegółowy opis działania produktów ALE z uwzględnieniem potrzeb cukrzyków, można znaleźć na stronie producenta.

Program „Policz się z cukrzycą” został zainicjowany przez WOŚP, aby zwrócić uwagę producentów artykułów spożywczych na potrzeby osób chorych na cukrzycę, zachęcając ich do podawania na opakowaniach pełnej informacji o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. To pozwala diabetykom obliczyć ilość insuliny, jaką powinni przyjąć przy posiłku. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba chorych na cukrzycę zwiększyła się z 30 mln do 140 mln w latach 1985-1998. Obecnie, szacuje się, że choruje na nią ponad 175 mln ludzi, w tym ponad 2 mln w Polsce.

0 komentarze :

Premium Blogspot Templates
Copyright © 2012 BiegnijZwierzu.pl Blog Grzegorza Zwierzchonia